LPTCE

Táto akcia bola realizovaná v projekte Vybudovanie lingvokulturologického a prekladateľsko-tlmočníckeho centra, na základe podpory operačného programu Výskum a vývoj financovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

LPTCE 2

Tento event bol realizovaný v projekte Dovybavenie a rozšírenie  lingvokulturologického a prekladateľsko-tlmočníckeho centra, na základe podpory operačného programu Výskum a vývoj financovaného z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Historicky prvý MED - Media Education Disco sa konal v prešovskom DejaVu v stredu 25. marca 2015. "Prvá téma bola symbolicky výsostne mediálna, regionálna a študentská - Prešovské médiá - súčasnosť a trendy", priblížil riaditeľ Peter Oborník. Už od 18-stej hodiny sa priestory DejaVu zapĺňali ľuďmi. Na otvorený event mohol prísť naozaj ktokoľvek, napriek tomu sa vytvorila príjemná "rodinná" atmosféra špecifickej komunity. Približne o 19-stej hodine sa MED odštartoval diskusnou reláciou o prešovských médiách s Jurajom Rusnákom (masmediálne štúdia FF PU), Radomírom Kreheľom (TV7), Petrom Milkovičom (Rádio Prešov) a Michalom Frankom (Prešovský Korzár). Diskusia trvala približne hodinu, respondenti predstavili svoje médiá, odhalili ich základné problémy, spomínali na svoje začiatky. Zaujímavosťou bolo multimediálne vysielanie naživo na televízne obrazovky a plátno projektora, umožňujúce sledovať záznam z ktoréhokoľvek miesta. Po diskusii vystúpila Denisa Rybárová z Rádia PaF a Veronika Bozdošová z Televízie Mediálka na študentskej PechaKucha, kde prostredníctvom 20-tich slideov priblížili publiku vlastné formáty, fungovanie, tím a prácu v študentskom elektronickom médiu. Natáčali sa ankety, rozhovory, naživo sa súťažilo v relácii Fakulta smiechu. Tombola najmä vďaka ZOC Max Prešov priniesla atraktívne ceny. Prvoradé je, že okrem zábavy si so sebou odniesli návštevníci informácie a emócie. "V dnešnej dobe často chýba študentom chuť, motivácia, mať pocit, že sú súčasťou niečoho dôležitého, zaujímavého. Veríme, že MED to zmení. Úprimne si prajem, aby každý jeden z nás vyťažil zo svojho života čo najviac. Času nie je veľa, treba zúžitkovať každú minútu, nenásilnou formou," povedal Peter Oborník tesne po skončení diskusnej relácie.

MED1.jpg